Cambridge Structural Database یکی از کاملترین و بروزترین نرم‌افزارهای تخصصی بلورشناسی یا کریستالوگرافی است که با گردآوری ۸۴۰ هزار ساختار بلورین برای طیف گسترده‌ای از ساختارهای معتبر اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار میدهد. این اطلاعات معمولا به صورت پراکنده در سطح اینترنت وجود دارد ولی تجمیع این تعداد از ساختارها در یک نرم‌افزار واحد کار محققان را بسیار راحت میکند. از مخاطبان عمده این برنامه میتوان به مهندسین شیمی اشاره کرد که بر روی ترکیبات عالی و معدنی کار میکنند. این برنامه علاوه بر ساختارهای پایه بلوری، بسیاری از ساختارهای زیرمجموعه آنها را نیز در خود گنجانده است.

شما میتوانید با استفاده از سرچ ۲D و ۳D در اطلاعات موجود ساختار مورد نظر را پیدا کنید. یکی از ویژگیهای خوب این برنامه برخورداری از انواع ساختارهای هندسی است و در کنار آن امکان آنالیز تعامل ساختار نیز وجود دارد. این برنامه با نمایش سه بعدی ساختارهای بلوری در یک نمای گرافیکی ساده امکان بررسی کامل آنها را فراهم آورده است. سازندگان CSD همواره با استفاده از متخصصان شیمی و محققین بلورشناسی ساختارهای دیتابیس را از لحاظ اعتبار و صحت آنها مورد بررسی قرار میدهد تا احیانا مشکلی در داده‌ها وجود نداشته باشد.

در کنار هر ساختار، آخرین تحقیقات و اطلاعات شیمیایی و فیزیکی آن نیز ذکر شده که به دانشمندان اجازه میدهد تا به شیوه‌ای معنادار و ساختاریافته به تفسیر داده‌های موجود بپردازند. یکی از مزیتهای این برنامه بروزرسانی و بهبود سالانه آن است طوری که هر سال در حدود ۵۰ هزار ساختار جدید به داده‌های قبلی اضافه شده و از سوی دیگر داده‌های قبلی نیز بر اساس جدیدترین اطلاعات بروز میشوند. این برنامه برای مهندسین شیمی، کانی‌شناسان، داروسازها، مهندسین مواد، محققین و دانشجویان کاربردهای فراوانی دارد.

  • ۸۴۰ هزار ساختار بلوری
  • نمایش دو بعدی و سه بعدی ساختارهای بلورین
  • بروزرسانی سالانه دیتابیس برنامه
  • جدیدترین اطلاعات مرتبط هر ساختار
  • پشتیبانی از سیستم‌عاملهای مختلف
  • دقت بالای اطلاعات برنامه
  • و …

Supported Operating Systems:

Windows XP or newer / MacOSx 10.9, 10.10, 10.11 and 10.12 / RedHat Enterprise 6 and 7, CentOS 6 and 7, Ubuntu 12, 14 and 16

فایل Readme.txt را مطالعه کنید.

دانلود بخش ۱ – ۱ گیگابایت

دانلود بخش ۲ – ۱ گیگابایت

دانلود بخش ۳ – ۱ گیگابایت

دانلود بخش ۴ – ۱ گیگابایت

دانلود بخش ۵ – ۱ گیگابایت

دانلود بخش ۶ – ۱ گیگابایت

دانلود بخش ۷ – ۲۵۲ مگابایت

گذرواژه فایل(ها): Password: www.downloadly.ir

۶٫۲۴ گیگابایت